اولین دوره عالی" تربیت مربی قرآنی کودک" آغاز به کار کرد

Printer Friendly and PDF

مراسم افتتاحیه اولین دوره عالی" تربیت مربی قرآنی کودک" برگزار و شروع این دوره آموزشی رسما اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، داریوش اسماعیلی امروز (شنبه) در مراسم افتتاحیه اولین  دوره عالی" تربیت مربی قرآنی کودک" اظهار کرد: بعضی ها می خواهند با قرآن پرواز کنند، تا جایی دیگر را بیابند و یا به آن برسند؛ بعضی دیگر از آن جای دیگر می آیند و در اینجا قرآن را می یابند و نشانی های آن جای دیگر را؛

وی افزود: چهره و روی آن محبوب ازلی و ابدی را در آینه قرآن می بینند و می یابند و در جمال زیبای او غرق می شوند و این است که وقتی آن را یافتند دیگر نمی توانند از آن جدا شوند و برای آنها کتاب آیینه دولت می شود و یادآورنده نشانی های او. حدیث ذکر است و دلبردگی.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: قرآن برای این هر دو کریم است و بخشنده و مهربان. باشد تا دیداری تازه با قرآن آغاز کنیم و ترجمه و تفسیر روح و نور آن را مهمان شویم که درک مفهوم کلمات آن و شناخت مصداق ها و نمونه ها، انگیزه ترکیب کلمات و جمله ها و دیدار از جلوه های عظیم و عمیق آیه ها ما را به میهمانی سکرآور شرابی بی غش و زلال واژه هایی بی کرانه خواهد برد.

اسماعیلی اضافه کرد: امیدواریم از این دوره آموزشی که سعی دارد تا با شیوه های جدید و جذاب به روش های تدریس حفظ جزء 30 قرآن همراه با فهم کودکانه از آن بپردازد و همچنین روش های تدریس و روخوانی قرآن را همراه با تجوید و به روش بازی، نقاشی و سرگرمی آموزش داده و روان خوانی و روخوانی قرآن کریم را در مقطع ابتدایی تدریس نماید، بهره کافی برده شود.

گفتنی است دوره عالی" تربیت مربی قرآنی کودک"  برای نخستین بار در سطح استان اصفهان، به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و با حضور استاد محسنی از امروز (شنبه 17 شهریور ماه) آغاز شده و تا چهارشنبه (21 شهریور) ادامه خواهد داشت.

در این دوره که ویژه خواهران است، فراگیران با روش تدریس حفظ و روخوانی قرآن کریم، روش کلاس داری، روش تدریس روخوانی و روانخوانی به روش سرود، بازی و نقاشی آشنا خواهند شد.